Golyók T4E Rubber Ball RB .50 polymer 10db
59x
Raktáron > 100 db, 26. - 29. 6. Önnél
476 Ft
##skip_main ##skip_menu ##skip_search
Mirka Ügyféltámogatás
A kosara üres
Tegye bele a kiválasztott termékeket. Nem tudja, hol kezdje?
Nézze meg a legnépszerűbb darabokat, vagy vegye igénybe tanácsadónkat.
A legkelendőbb gumilövedékes pisztoly 2. generációja nagyobb
teljesítménnyel és számos fejlesztéssel, mint például a modernizált
gyorscsatlakozós szelep, a csúszásgátló markolattextúra vagy a
fényvezető szálas irányzékok.
20 db raktáron, 26. - 29. 6. Önnél
40 835 Ft
Ennek a terméknek a megvásárlásáért 80 hűségpont jár. További információ a Balistas Clubról
A német Umarex vállalat, pontosabban annak T4E (Training for Engagement) részlege bemutatja a gumilövedékes és paprika lövedékes pisztolyok legkeresettebb modelljének második generációját, TP50 Gen2 néven. Jól látszik, hogy a gyártó figyelembe vette a vásárlói visszajelzéseket, hasznos változtatásokat vezetett be, és feleslegesen nem módosított semmit azon, ami hibátlanul működik.
A leglényegesebb különbség az eredeti verzióhoz (11J) képest a teljesítmény növekedése akár 13J-ig, így a .50 kaliberű rövid RAM fegyverek között az egyik legerősebbnek számít.
A második fontos változás az új szelep a 12 g-os CO2 patron aktiválásához. Úgy módosították, hogy imbuszkulcs használata nélkül, kézzel is könnyen meglazítható legyen. Továbbra is hibátlanul ellátja feladatát – veszélyhelyzetben elég enyhén ráütni a tenyérrel, ekkor átszúrja a patron nyakát, és a fegyver lövésre kész. Ilyen módon előkészített pisztolyt korlátlan ideig hordhat anélkül, hogy a tömítőgyűrűk károsodását kockáztatná. Aktiválás után a markolat fölött kiemelkedik az ún. jelzőtüskés figyelmeztető, amely mutatja, hogy a pisztoly nyomás alatt van.
A további apró változtatások közé tartozik a csúszásgátló markolattextúra, valamint a fénygyűjtős optikai szálakkal ellátott irányzék, amely megkönnyíti a célzást gyengébb fényviszonyok között is.
A alsó Picatinny sín lézer vagy lámpa felszereléséhez, illetve a kényelmes, elsütőbillentyűbe integrált biztosító változatlan maradt.
Lőszerként mindenféle RAM golyó használható, például gumilövedék, paprika töltetű vagy jelölő lövedék.
Mivel a fegyver működtetése CO2 patronokkal történik, a gumi tömítés a fagyos szén-dioxid hatására az idő múlásával rideggé válhat és megrepedhet. Ennek megelőzésére időnként szilikonolajat ajánlott használni: 1) spray formájában, amikor egyszerűen befújja a belső mechanizmust, 2) néhány csepp szilikonolaj felvitelével a behelyezett patron nyakára, 3) olajos patron használatával (a legegyszerűbb megoldás). Egyúttal nem javasoljuk az aktivált patront a fegyverben hagyni a szükségesnél hosszabb ideig. Ha tudja, hogy egy ideig nem fog lőni, engedje ki a nyomást a szelep meglazításával.
61× értékelve
Az értékelés elküldésével elfogadja a közzététel szabályait. Az ellenőrzést követően az értékelés azonnal megjelenik.
Lukáš G.
23.06.2024
Gépi fordítás más nyelvről
Szerintem ez egy olyan kompromisszum, amikor a fegyver teljesítménye és
mérete között vacilláltam. Ha a tárba különböző golyókat kombinálsz,
például két paprika töltetűt is, és eltalálod vele, lelassítod vagy
megállítod az átlagos részeget vagy drogosat.
Lukáš
23.06.2024
Gépi fordítás más nyelvről
Elégedett vagyok vele… ha valaki megtámad, jobb mint a semmi…
Szórakozásból lövöldözni viszont kicsit drága (lőszer+bombičky). Amúgy
szerintem ez a pisztoly nőknek is jó, akik nagyobb táskát hordanak :)
Marco Finesso
10.01.2026
Gépi fordítás más nyelvről
Egy szóval: KIVÉTELES!!! Amikor megvettem, nem gondoltam volna, hogy tényleg
megfelel a leírásnak, főleg teljesítményben, de miután kipróbáltam és
leteszteltem, azt kell mondanom, bőven felülmúlta a leírást és a
várakozásaimat!!! Annyira, hogy azonnal vettem még egyet, hogy a páromnak
ajándékozzam otthonvédelemre!! 8 g‑os acélgolyókkal teszteltem, és az
eredmények majdnem hihetetlenek voltak, annyira, hogy ötször megismételtem a
tesztet!!! És minden alkalommal ugyanazt hozta a fegyver!! Az első lövés
16 J, a tizedik 14 J, majd az utolsó két lövésnél, szinte teljesen
lemerült CO2 patronnal, 9,1 és 8,2 J. A teszteket szabadtéren, egy tornác
alatt végeztem, 0 és –2 fok közötti hőmérsékleten, bár a pisztoly
és a CO2 patronok a teszt előtt kb. 12 fokon voltak. Döntsétek el ti…
Mindenesetre megismétlem, számomra ez tényleg az egyik legjobb vétel, amit
valaha csináltam.